top of page

Özgeçmiş / Curriculum Vitae (CV)

Turgay YILDIZ

Turgay YILDIZ.png

Eğitim

 

2009-2012: İstanbul Teknik Üniversitesi, Yapı Anabilim Dalı

Yüksek Lisans, İstanbul.

 

2001-2006: Yıldız Teknik Üniversitesi, Insaat Mühendisligi

Lisans, İstanbul.

 

1998-2001: Mehmet Kemal Tuncel Anadolu Lisesi, Adana.

 

 

Tecrübeler

 

2019-          - Procet Limited – Engineering & Consultancy

2015-2019 - Toplu Konut İdaresi TOKİ | Emlak Konut GYO

2010-2015 - Proceturk Limited – Mühendislik & Danışmanlık

2008-2009 - Enprode Engineering & Consulting

2007-2008 - Ant Proje - Mühendislik

2006-2007 - İyber İmalat İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

Turgay YILDIZ Kimdir?

"İnsana, Doğaya, Canlıya saygılı on-dört yıllık deneyime sahip bir İnşaat Yüksek Mühendisi.  Çalışkan, öz güveni ve motivasyonu yüksek bir kişi. Bilgiye en kısa sürede ulaşmak için temel soruları soran, açık fikirli bir öğrenci. Ekip çalışmasına yatkın, pratik zekalı, hızlı öğrenen, bilgi paylaşımına açık."

 

Hakkında

 

Turgay Yıldız, 27 Haziran 1984 tarihinde Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 2001 yılında Adana Mehmet Kemal Tuncel Lisesinden birincilik ile mezun oldu. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne girmeye hak kazandı. 2006 yılında yapı ana bilim dalında gerçekleştirdiği “BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÇOK KATLI YAPI TASARIMI” lisans tezi ile lisans öğrenimini tamamladı. İnşaat Mühendisi unvanını aldıktan sonra 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Mühendisliği yüksek lisans programına kabul edildi. 2012 yılında yapı analizi dalında gerçekleştirdiği “KABLO ASKILI STADYUM KONSOL ÇATISININ TASARIMI” yüksek lisans tezi ile İnşaat Yüksek Mühendisi unvanını aldı.

 

2006 ile 2010 yılları arası özel sektörde proje, tasarım, analiz ve uygulama projesi oluşturma islerini ifa etti. 2010 yılında kurucusu olduğu Proceturk Limited – Mühendislik & Danışmanlık firması ile İstanbul basta olmak üzere, Türkiye genelinde, Türkmenistan, Libya, Pakistan, Cezayir, Irak ve Afganistan da birçok statik projenin tasarımına imza attı. 2015 ile 2019 yılları arası Türkiye'nin özellikle konut inşaatında markası olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Projeler Dairesi - Betonarme ve Statik Şubesinde Uzman-Kontrollük-Gözetmenlik ve Danışmanlık yaparak Çok Katlı Binalar ve Stadyumlar alanında bir çok görevi başarıyla yerine getirdi. 2019 yılı sonlarında İngiltere-Londra 'da PROCET Limited – Engineering & Consultancy Firmasını kuran Turgay Yıldız Uluslararası Projelerde yer  almak için büyük bir adım attı. Halen sektörde önemli projelerin tasarım, analiz, kontrol ve uygulama projelerini oluşturma islerini başarıyla yerine getirmekte olan Turgay Yıldız, "Doktora Eğitimi" ve "Özellikli Yapılar Gözetmenlik-Danışmanlık" başvuruları için hazırlık çalışmaları yapmaktadır.

 

Turgay Yıldız, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

TURGAY YILDIZ
Structural Engineer

bottom of page